Czemu korek dobrze się sprawdza przy wykończeniu wnętrz

Jeżeli ktoś miał kiedykolwiek w ręce korek po szampanie lub winie, to pamięta z pewnością, że jest on elastyczny i lekki. Tradycyjne korki wykonuje się z kory specjalnego gatunku dębów, jakie przede wszystkim rosną w Portugalii i Hiszpanii. Jak się jednak okazuje, różnych możliwości na wykorzystanie specyficznych właściwości korka znajdzie się dużo więcej. Bardzo powszechnie zaczęła między innymi korzystać z niego branża wykończenia wnętrz.

Świetne techniczne parametry na przykład mają podkłady zrobione z korka. Są one odporne na zgniatanie i trwałe, dzięki czemu gwarancją wiele lat bezproblemowego użytkowania. Jednocześnie zapewniają dużą izolację termiczną i wytrzymałość, co ma wpływ na komfort mieszkania. Jeśli ktoś chce, to może do paneli również od razu zastosować korkowe listwy, wyglądają one bowiem bardzo nowocześnie i elegancko.

Jak okazuje się jednak, coraz częściej korek pojawia się też jako panele naklejane na ściany. Ogromne zróżnicowanie jeśli chodzi o barwy i wzory powoduje, że można w ten sposób tworzyć bardzo ciekawe aranżacje. Jakie zapewniają jednocześnie przyjemny mikroklimat w środku, bowiem korek z jednej strony dobrze izoluje i ociepla, a równocześnie chroni przed nadmierną wilgocią i rozwojem pleśni i grzybów. Dlatego też jeśli ktoś szukał będzie niebanalnej inspiracji na wykończenie wnętrza, to powinien jak najbardziej rozważyć wyroby z korka. A sklepy, które mają takie w ofercie można znaleźć w internecie, na przykład po podaniu w wyszukiwarce hasła panele korkowe ścienne.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz